Біопрепарати - захист рослин без хімічних речовин

Дата: 2020-11-13

В нашій країні є досить сприятливі умови для сільського господарства: клімат і чорнозем. Але все одно до 30 - 40% врожаю може бути знищено хворобами або шкідниками.
 Хімічна обробка полів Коли аграріями при вирощуванні використовується хімія, то, звичайно ж, результат не змушує себе чекати. Тому < em> пестициди і хімічні препарати настільки поширені, адже їх основна перевага - це швидкодія, вони стабільно ефективні.
Але з огляду на їх небезпеку - токсичність, накопичення і забруднення екосистем - зростає тенденція заміни та впровадження органічного способу виробництва (в Україні до 500 тис. гектар земель іМають сертифікат на органічесное виробництво).
Це досягається використанням органічних і біологічних препаратів.
Ринок біопрепаратів за останнім часом зростає і прогноз на найближчий час - зростання ще на 10-15%. Адже це ті ж властивості пестицидів, але на основі натуральних біоматеріалів (природних біологічно активних речовин; мікроорганізмів - грибів, бактерій, вірусів; черв'яків і ентомофагів ).
Якісно всього вони працюють на випередження появи хвороб або шкідників, періодично потрібні повторні обробки; захисні властивості найкращим чином проявляються в теплому важливому кліматі або закритому грунті/теплицях.
До Державного реєстру пестицидів і агро хімікатів внесено понад 200 видів біопрепаратів . До них відносять:
1. Препарати, що борються з гризунами (наприклад, на основі бактерії Salmonella enteritidis)
2. Біоінсектициди - мікроорганізми і токсини, які вони виробляють, для боротьби з шкідниками, їх личинками (наприклад, на основі бактерії Bacillus thuringiensis, грибів родів Beauveria, Metarhizium)
3. Біофунгіциди - препарати живих організмів і продуктів їх життєдіяльності, для захисту рослин від бактерій, грибків - фітофторозу, гнилі, багатьох болячок плодів, листя (поширені і ефективні - на основі сінної палички Bacillus subtilis, грибків роду Trichoderma)
4. Біодеструктор - прискорює процеси розкладання залишків рослин в грунті.
5. Біоінокулянти - препарати, в яких використовуються корисні мікроорганізми для зміцнення і зростання рослин (засвоюють фосфор або азот і переводять в сполуки, які можуть засвоїти рослини)
6. Біодобрива .
Найскладніше зараз із заміною гербіцидів, т. К. Їх використовують найбільше, а біопрепарати цього типу в Україні в даний час особливо не поширені.
Використання біопрепаратів Україна агро
Для отримання оптимального ефекту процес застосування біопрепаратів може передбачати використання не одиничного препарату, а комплексний підхід, враховуючи всі етапи вирощування (спочатку препарат для обробки грунту від всіляких личинок і грибків, далі препарат для обробки насіння як захист від шкідників або інфекцій, потім препарат, що забезпечує підвищення родючості грунту, яким можна замінити мінеральні добрива, і в кінці препарат з дією фунгіцидною, антибактеріальною, який стимулює ріст рослин ).
З початком застосування подібних біопрепаратів: Біопрепарати екофермерство
* можливий варіант зменшення врожайності на 20-30%, але через час вона зростає на 5-50%, залежно від культури, грунту, клімату.
* здоровіше стає грунт, поліпшується структура, її біобаланс відновлюється.
* за підсумком отримуємо якісний урожай.
Звичайно, якщо порівнювати з хімічними препаратами, біопрепарати діє повільніше, можуть давати не завжди стабільний ефект (залежність від зовнішніх факторів), вони мають менший термін придатності, велику собівартість, часом вимагають спеціальних умов зберігання . Але ця альтернатива безпечніше для людей і навколишнього середовища, знижує хімічний вантаж на грунт, веде до скорочення використання пестицидів у сільському господарстві.