Теплиці - більше корисного врожаю при правильному підході.

Дата: 2020-11-07

 

При вирощуванні овочів/фруктів, для підвищення врожайності без використання нітратів і надлишку хімії допомагають теплиці або парники .
● У них створюються сприятливі температури і умови для життєдіяльності та зростання.
● Також вони захищають ваші посадки від вітрів (Не вирве рослина, що не принесе сміттєві насіння), надмірні опади (сніг, град), заморозків.
І звичайно, теплиці грають важливу роль в тому, щоб відчутно скоротити кількість зовнішніх шкідників (жуки, сарана), що відповідно знижує необхідність використання хімікатів для обробки рослин і грунту.
Внутрішній мікроклімат теплиці сприяє більш раннім врожаям і дає можливість продовжити збір плодів до самих холодів (а якщо вона опалювальності - то і цілий рік).
Вирощувати в теплицях можна різноманітні культури. Головне - правильно поєднувати їх між собою. Або розсаджувати в окремих теплицях, щоб випадковим чином не поєднати ті, які вимагають різного поливу, різного рівня затінення, вологості повітря і відповідно не пріжівущіхся один одним. Найпопулярніші для теплиць - це помідори, перець, огірки, редиска, всіляка зелень.
Підтримка правильного мікроклімату в теплиці має на увазі:
■ своєчасної правильний полив (щоб не викликати загнивання, фітофтороз та ін.)
■ Періодичні провітрювання
■ підтримання температур
■ якісний фундамент або утеплення низу теплиці, щоб рослини не страждали від протягів
■ періодичний"відпочинок" теплиці, щоб грунт в ній могла відновитися
■ затінення при необхідності
 Теплиця мікроклімат вирощування
Але ніяка теплицяне допоможе виростити хороший урожай, якщо в ній непридатна, виснажена грунт.
Необхідно підживлювати її ще до посадки, використовуючи компост, торф, перегній, пташиний послід .
В процесі підсаджувати рослини стимулюють один одного.
Коли теплиця"простоює" - там може проживати тоді домашня птиця або висаджуються рослини-седерати.
У прагненні отримати урожай корисний, необроблений хімією - варто подбати про стан теплиці і грунту в ній заранее.Ето допоможе запобігти розвитку грибків, бактерій.
1.Осенью після збору плодів обов'язково зібрати всі залишки рослин, помити стіни теплиці обеззараживающими засобами, водою з содою, розчином сечовини.
2.Зімой можна дати теплиці"промерзнути ", щоб впоратися з личинками комах, що знаходяться в грунті.
3.Почву варто перекопати в теплиці, а замінювати необхідно раз на кілька років. У ній можуть скакапліваться спори грибків, шкідники, надлишки добрив. Можна збризкувати ґрунт розчином мідного купоросу.
4.Вокруг теплиць можна висаджувати рослини"знезаражувачі" грунту або відлякують шкідників (полуниця, календули, пеларгонія)
5.Рост бур'янів, розвиток фітофторозу (наприклад, вирощуючи помідори) можна запобігаючи використовуючи метод мульчування . Використання мульчі (голки хвойних дерев, солома, шматочки кори) - це і додаткові поживні речовини для рослин і ґрунту, і відлякування деяких шкідників-комах.
 Теплиця мульчування
За вартістю хороша теплиця, звичайно, зажадає Ваших вкладень. Все залежить від матеріалів, каркаса, установки. Якщо говорити про неопалюваних теплицях, то ціни виробників на невеликі за розміром під плівку йдуть в середньому від 4000 грн, під полікарбонат - від 7000. Але можна і самим збирати і встановлювати, купуючи тільки необхідні матеріали.
Додані зусилля і витрати при правильному підході обов'язково дадуть результат і порадують натуральним урожаєм з користю для здоров'я.